Елена Андоновска…наша музичка самовила

Секоја изведба милување,секој музички тон уживање…не познавам некој што не го почувствувал истото при изведбите на нашата Елена Андоновска.Можеби сето

Прочитај Повеќе

Старт на 10-та сезона “Моја свадба”

Малкумина можат да се пофалат со долги години гледаност и симпатии кај ТВ публиката. Тоа значи дека сте барани, успешни

Прочитај Повеќе

Ден за уживање на нашата телевизија!!!

Неделната програма на Балкан Мјузик ТВ, освен што е богата со добра музика, исто така Ви нуди и добар избор

Прочитај Повеќе

“7/8” – Стрела што сите не погоди

  По емитувањето на првата емисија насловена како “7/8”,не стивнуваат многубројните позитивни реакции од сите страни,како од публиката,медиумите,така и од

Прочитај Повеќе

Добитна комбинација за незаборавни дружења

Јордан Митев и Благица Павловска заедно на австралиска турнеја….тоа е можеби една од најпосакуваните пејачки комбинации кој некој би ги

Прочитај Повеќе

Стартува музичкото шоу “7/8”

Коцките се склопени,енергијата е поврзана,љубовта е родена….во недела на 6-ти октомври во 19:30 започнува нашето големо музичко шоу “7/8”.Проектот е

Прочитај Повеќе

Нов голем проект на “BalkanMusicTv”во ритамот на “7/8”

Дека си стоиме на зборот и водиме сметка секогаш да ви понудиме нови проекти од музичко-забавен карактер,говори и најавата за

Прочитај Повеќе

“Моја свадба” премиерно на BalkanMusicTv

Со цел да се збогати и постојано да биде интересна програмата за гледачите,BalkanMusicTv од утре стартува премиерно со емитување на

Прочитај Повеќе

Со љубов од нас – “Легато бенд” со нов музички проект

Ќе речат позитивните весели струмичани од “Легато бенд” кои вчера гостуваа во секогаш распеаното “Арт студио” – продукција.Како што веќе

Прочитај Повеќе

За сега и за сите поколенија – “Славчо и Иванчо”

  Се започнало случајно…на една седенка,во добро друштво и спонтано со песна.Една по друга,на ред стигнала и славната “Славчо и

Прочитај Повеќе