Млад во душа,богат со искуство…

Тоа што за некои е Харис Џиновиќ,за други Шабан Шаулиќ…за нас овдека е нашиот Наум Петрески,пејач со недостижна музичка дарба.Леснотијата

Прочитај Повеќе

Сузана Гавазова најавува дуети и турнеја

Сузана Гавазова деновиве е во Македонија, а периодов публиката ќе ја изненади со два дуети, едниот со една скопската група,

Прочитај Повеќе

Орде Неделковски: Денот не можам да го замислам без музика!

Во рубриката “5 минути со”, денеска се дружиме со Орде Неделковски, вокал на групата „Лајв бенд“, во моментов еден од

Прочитај Повеќе

Од цифрата ќе ви се сврти во глава: Жељко Митровиќ добил понуда да ја продаде розовата телевизија

Сопственикот на телевизијата „Пинк“, Жељко Митровиќ, добил понуда да ја продаде своја империја на една американска компанија, пренесуваат српските медиуми.

Прочитај Повеќе

Елена Велевска и Анета Молика подготвуваат заедничка песна?

Фотографијата која двете пејачки ја објавија во петокот, го предизвика интересот на нивните фанови, кои не ја криеја радоста што

Прочитај Повеќе

Нова соработка на Тропико бенд и Џенан

  Откако пред неколку години имаа успешна соработка Тропико бенд и Џенан Лончаревиќ решија повторно да ја израдуваат својата публика

Прочитај Повеќе

Откако ја истепа, мажот на Белкалац не излегува од стан – другарот му носи храна ( фото )

Од кога го напушти домот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ престојува во станот на неговите родители, во кое цело

Прочитај Повеќе