Тројцата музички мускетари

Идејата била да се соберат на едно место и преку својата музика да им подарат на своите обожаватели музички нумери,ама

Прочитај Повеќе

“Моја свадба” премиерно на BalkanMusicTv

Со цел да се збогати и постојано да биде интересна програмата за гледачите,BalkanMusicTv од утре стартува премиерно со емитување на

Прочитај Повеќе

Џељо Дестановски – енергија за цел свет…

Ведар,позитивен,неуморен,секогаш спремен за соработки….и уште многу зборови го опишуваат нашиот виртуоз на зурла,Џељо Дестановски.Тој е музичар и инструменталист кој е

Прочитај Повеќе

Близок пријател на Тања Савиќ,открива…

  Српската пејачка Тања Савиќ со своите нови хитови и милионски прегледи,повторно се најде во центарот на музичката јавност.Последните години

Прочитај Повеќе

Понеделничка “турлитава”

Се наоѓаме во еден динамичен период кога за среќа насекаде околу нас се одржуваат бројни манифестации,што ова лето го прави

Прочитај Повеќе

Лозано во поход на Охрид

По спектакуларниот прв солистички концерт во Скопје,на наша голема радост и задоволство Влатко Лозаноски-Лозано го најави својот втор голем концерт

Прочитај Повеќе

30 години од мегахитот “Ламбада”

Пред точно 30 години започнавме да танцуваме на звуците од летниот хит “Ламбада” и еве до ден денешен сеуште не

Прочитај Повеќе

Пријатно изненадување од “Алегро Струмица”

  Речено – сторено….Секое лето си има по еден (или повеќе) летни хитови кои насекаде се потпевнуваат.Па така и овојпат

Прочитај Повеќе