Близок пријател на Тања Савиќ,открива…

  Српската пејачка Тања Савиќ со своите нови хитови и милионски прегледи,повторно се најде во центарот на музичката јавност.Последните години

Прочитај Повеќе

Не се закачај со мене, опасен сум!!!

  По невкусната забелешка на Саша Поповиќ дека на Аца Лукас и Зорица Брунцлик им паднала популарноста откога не се

Прочитај Повеќе

Тони Цетински:”Само љубов ни треба”

На неодамнешните доделувања на награди од страна на белградското радио “Naxi”, популарниот хрватски пејач Тони Цетински го доби признанието за

Прочитај Повеќе

Групата “Милиграм” на милиметар од растурање

Се шушкаше со денови и сега веќе официјално се знае – се растура групата “Милиграм”.Но членовите изјавија дека ќе бидат

Прочитај Повеќе

Марија Шерифовиќ урива рекорди

За некои чудна и несекојневна,а за некои српска пејачка со најдобар глас кај нашите комшии.Ако сте ја слушнале како пее

Прочитај Повеќе

Кога господ ти дава нова шанса

По тешката собраќајна несреќа кога едвај остана жив,младиот пејач Дарко Лазиќ почна полека да ги менува своите животни навики.Свесен за

Прочитај Повеќе

Трагично заминување на легендата

Утрово околу 06:50 во страотна сообраќајна несреќа загина легендарниот пејач на народна музика Шабан Шаулиќ.Несреќата се случила на патот Билефелд-Дортмунд

Прочитај Повеќе

Балканско а сепак светско

На 29 јануари во белградската “Штарк” Арена за прв пат во регионот се одржаа музичките МАС награди кои опфатија учесници

Прочитај Повеќе

Јелена Карлеуша и останатите дами од харемот

Деновиве на Балканот не престанува да се збори за т.н.порно скандал во кој се заплеткани секогаш скандалозната пејачка Јелена Карлеуша

Прочитај Повеќе