Тројцата музички мускетари

Идејата била да се соберат на едно место и преку својата музика да им подарат на своите обожаватели музички нумери,ама

Прочитај Повеќе

Џељо Дестановски – енергија за цел свет…

Ведар,позитивен,неуморен,секогаш спремен за соработки….и уште многу зборови го опишуваат нашиот виртуоз на зурла,Џељо Дестановски.Тој е музичар и инструменталист кој е

Прочитај Повеќе

Лозано во поход на Охрид

По спектакуларниот прв солистички концерт во Скопје,на наша голема радост и задоволство Влатко Лозаноски-Лозано го најави својот втор голем концерт

Прочитај Повеќе

Пријатно изненадување од “Алегро Струмица”

  Речено – сторено….Секое лето си има по еден (или повеќе) летни хитови кои насекаде се потпевнуваат.Па така и овојпат

Прочитај Повеќе

Скапоцен камен со непроценлива вредност – “ТАНЕЦ”

Вчера во НОБ – Скопје со спектакуларен концерт,Ансамблот за народни игри и песни на Македонија – “ТАНЕЦ” прослави 70 години

Прочитај Повеќе

Магичен кларинет за среќни моменти

Дека сме талентирани за пеење,играње и свирење овде на нашето тло,тоа си го знаеме самите ние и сите по светот.На

Прочитај Повеќе

Сите го бараат Дарко Димитров

Долго време ќерката на балканската звезда Светлана Цеца Ражњатовиќ чекаше да закрепне Марина Туцаковиќ,за да ја пласира својата прва песна.Но

Прочитај Повеќе

Музика,музика и само музика

Уште не сме влегле календарски во топлото лето,а веќе наголемо се случуваат многубројни “жешки” културни и музички збиднувања кај нас.Како

Прочитај Повеќе

Малиша од Македонија ќе го освојува Балканот со песна на српски јазик

Малиша е новото музичко име кое ќе го освојува Балканот и тоа од Македонија.Станува збор за ултра-талентираната пејачка чие вистинско

Прочитај Повеќе