Ден за уживање на нашата телевизија!!!

Неделната програма на Балкан Мјузик ТВ, освен што е богата со добра музика, исто така Ви нуди и добар избор

Прочитај Повеќе

Балкан Топ 10 на Балкан Мјузик Тв!

Почитувани пријатели и следбеници на нашата телевизија, од денес, премиерно во 17 и 30 часот како, и секоја наредна недела,

Прочитај Повеќе

Среќни Велигденски Празници!

Балкан мјузик телевизија Ви ги честита Велигденските Празници. Ви посакуваме многу здравје, среќа и што повеќе музика во Вашиот живот.

Прочитај Повеќе

Балкан Мјузик Тв и Тв Родина снимаа заеднички проект со Арт Студио Продукција во Македонија

Две телевизии од Бугарија, снимија голем заеднички проект во Скопје во студиото на Арт Продукција. Се работи за Тв Родина

Прочитај Повеќе

Раде Младеновски снима спот за неговото првенче “Три сина”

  Раде Младеновски деновиве ја сними неговата прва песна како самостоен музичар која што носи наслов “Три сина”. Песната нема

Прочитај Повеќе

Ѓоко Јовиќ и Енерџи Бенд-Турнеја Австралија 2019

Сите што ги следат социјалните мрежи и се љубители на музиката на Енерџи Бенд, деновиве сигурно прочитале и слушнале за

Прочитај Повеќе

Теодора Јовиќ – Нова ѕвезда на музичката сцена!!!

На последното снимање преработки на добро познатите Енерџи Бенд, на нивно големо задоволство како гостин на една од песните, се

Прочитај Повеќе

Неуморните момци од Енерџи Бенд и нивниот фронтмен Ѓоко Јовиќ со нов проект!

Во Македонија постојат многу бендови и изведувачи кои веќе се пробиени, познати и успешни и надвор од нашите граници. Еден

Прочитај Повеќе

Елена Андоновска нов член на Група Седенка!

Група Седенка на македонската сцена постои и твори веќе дванаесет години. Се состои од  седум  члена и тоа: Елена Андоновска-вокал,

Прочитај Повеќе