Почетна > Ексклузивно > Промоција на видео записот “КРАЈ” од Адријана Кеш…

Промоција на видео записот “КРАЈ” од Адријана Кеш…

///
Comments are Off

Познатата фолк пејачка Адријана Ацевска вчера го промовираше својот најнов видео запис за песната “Крај”. Станува збор за љубовна балада со впечатлив текст кој го напиша Борче Димитров Рафинерија, а аранжманот е на Дејан Момироски. Снимена во “XL studio Momiroski” видео приказната на еден модерен трендовски начин ја раскажа “Арт студио” – продукција. Во неа се појавуваат неколку блиски пријатели на Адријана кои одлично ја завршија својата улога во пренесување на емоциите од песната. Се на се, убаво е кога во ова време – невреме ќе се чуе и види нешто ново и несекојдневно…